Abana'ya Mektup Var


Açıklama: Şevket Yazkan'ın Gündem Değiştirecek Mektubu
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 09 Ağustos 2018
Geçerli Tarih: 20 Mayıs 2019, 19:53
Site: Abana Haber ve Kültür Gazetesi
URL: http://www.abanahaber.com/haber_detay.asp?haberID=6485


ŞEVKET YAZKAN' DAN ABANA’YA MEKTUP


Sözüm Menfaatleri uğruna parti parti gezip menfaatleri bitince Ben Eski CHP’liyim diyenlere

Sözüm Şevket YAZKAN CHP’de varsa biz yokuz diyenlere

Sözüm Şevket YAZKAN’ı CHP’den kapı dışarı etmeye çalışanlara,

Sözüm Yangından mal kaçırır gibi Belediye Başkan Adayı Çıkarmaya çalışanlara,

Sizlere bazı sorularım ve birazda eleştirilerim olacak. Umarım eleştirilerimdem seslendiğim kitleler olumlu yönde ders çıkarır.

Bir ilçenin parti yönetimi Köyde, mahallede, Kahvede, düğünde, cenazede, camide, insanların iyisinde kötüsünde, pazarda, çarşıda her yerde ilçe insanın yanında olmalı ve bunu hissettirmelidir. Üstelik hani biz oy kullanılırken menfaat beklemiyoruz ya, sende oy gelmeyeceğini bildiğin halde orada olmalısın.

• CHP’lilik akşama kadar sözcü gazetesi okuyarak Tayyip Erdoğan’a küfür etmekle olmaz.

Malum oy potansiyelini daha üst seviyelere çıkarmak, ilçede birinci parti olmak için tabanda barış sağlanmalı.Gençler, yaşlılar, emekliler, kadınlar, toplanmalı ve tabandaki barışı ilçe geneline nasıl yayarız. Küskünler nasıl barışır, nasıl herkes bir arada CHP çatısı altında toplanabilir. Bu konuda ne yapılmalı. Nasıl bir yol çizilmeli. Bunlar masaya yatırılmalıdır.

Ana mantık Şevket YAZKAN’ı bu partiden el çektirirsek herkes CHP’ye koşar diye yola çıkılmışsa, diğer bir tabirle Şevket YAZKAN’ın kaç oyu var diye yola çıkarsanız …

• Sandık size yolu gösterir. En güzel cevabı verir. Hiçbir şeye karışmasa da Şevket Yazkan arkasından yürüyen kitleye laf anlatamaz diye düşünüyorum.

Belediye başkanı ve belediye meclis üyeleri nasıl belirlenmeli?

Kanımca aday adaylarının isimleri ön plana çıkar, aday adayları ilçe yönetimine başvururlar. Parti tabanında ve genelinde uzlaşma varsa aday belirlenir. Yoksa açık ve net ön seçime gidilmelidir.

• Yangından mal kaçırır gibi belediye başkanı adayı belirlenemez. Belirlenirse de sandıktan çıkamaz.

Yukarıda yazdığım gibi her alanda toplumsal uzlaşı gerektiriyor. Üstelik CHP olarak en özgürlükçü, en demokratik, en haklara saygılı olan partiyiz diyebilmek adına. Demokrasi şöleni olmalıdır. Ön seçim; kim kazanırsa, sandıktan ne çıkarsa desteklenmelidir.
Alicengiz oyunları ile katılım olmadan yapılan bir kongre, ardından gelen yönetim ve bu yönetimin belirlediği aday. Şahsım adına başarılar bile dilemiyorum.

Neden mi: İktidar çoşku ile gelir, barış ile gelir, katılım ile olur. Her alanda her etkinlikte uzlaşı, çoşku ve katılım…

Cumhuriyet Halk Partili olmak zor zanaat

Biz bu yolda çok yıprandık, çokda yıpratıldık. Maddi manevi. Feda olsun
Ama Şuan görüyorum ki bana gelen destek telefonları, arkanda yürüyeceğiz mesajları. Üstelik aday olmasa da bir işareti ile sandığa gidecek insanlar (VEFALI İNSANLAR)
Açık açık yazıyorum.

HİÇ BİR İŞARET GÖSTERMESEDE, CHP’YİDE İŞARET GÖSTERSE ortada bir vefasızlık var ise sandıkta cevabını müthiş bir şekilde gösterir.
Bu ilçede mevcut iktidara karşı bir çok yerel ve genel seçim yapıldı. Bu seçimler sonucunda partiye desteklerinden ötürü, bir çok esnaf, çalışan, genç arkadaşımız zarar gördü. Maddi sıkıntılar sebebi ile bizim gibi ilçeden göç edenlerde oldu. Geçmişte bu sıkıntıları çeken insanların olası iktidar durumunda konumları ne olacak. Bu vefaya karşılık bir ahde vefa planı varmı?

Yoksa her devrin iktidarları kimde ışık gördü ise oraya yürüyenler yine Abana’da hüküm mü sürecek. En büyük sorum bu bence

ABANA KAMU OYUNA SAYGI İLE DUYURUYORUM.
Bu yazı kinle nefret ile yazılmadı. Benim görüşümce parti yönetimince bazı büyük hatalar yapıldı. Bunlara cevaben içimi döktüm. Kızanlar sinirlenenler olabilir. Fakat bu kadar haksızlığa rağmen bu kadar fedakarlığa rağmen, bizde öfkeleniyoruz. Bizde insanız.
Saygılarımla.