ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Google Ara

Custom Search

EN ÇOK OKUNANLAR

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İstanbul'daki Firmalarımız - NURMAK VİDA

İstanbul'daki Firmalarımız - NURMAK VİDA

Tarih 20 Şubat 2018, 11:51 Editör Metin Sentürk

Nurmak Vida Beylikdüzü'ne taşındı

İstanbul'daki Firmalarımız

Nurmak Vida

Firmanın temeli Rahmetli Erol Özgül tarafından atıldı. Şimdi yönetimde ikinci kuşak oğlu Vahit Özgül var. Firma Rami'deki iş yerini Beylikdüzü'ne taşıyarak daha modern bir ortamda üretimine devam ediyor.Erol Özgül
Vahit ÖzgülNurmak Vida Genel Müdürü Vahit Özgül'den firma hakkında çeşitli bilgiler aldık. İstanbul'da Abana'nın gururu olan firmalarımızdan Nurmak Vida Gazetemize de reklam vererek yayın hayatımızın devam etmesine katkıda bulunmuştur.

Nurmak, Yeni Fabrika Binasında Aylık 70 Ton Vida Üretiyor

Nurmak Vida Genel Müdürü Vahit Özgül, fabrika binalarını Beylikdüzü’ne taşıdıklarını ve aylık 70 ton üretim gerçekleştirdikleri ancak kapasite olarak 120 tona çıkabileceklerini belirtti. Üretimlerinin %12’sini ihraç ettiklerini de söyleyen Vahit Özgül, 2018 yılında makine yatırımlarına devam edeceklerinin bilgisini verdi.

Nurmak Vida ne zaman kuruldu? Bugün nerede üretim yapıyor?

Vahit Özgül: Nurmak Vida, 1992 yılında vida makinaları imalatı yapmak için Nur Makine olarak faaliyetlerine başladı. 1994 yılında da vida üretimine başladı. 1995 yılında Nurmak Vida olarak şirket ismi değişti. Kendi makinelerimizi yapıp o makinelerle vida üretimine başladık. Bugün beyaz eşya ve elektrikli ev aletleri ağırlıklı olmak üzere, otomotiv yan sanayi, pencere sistemleri, mobilya, ısıtma soğutma sektörleri dahil 13 sektöre ürünlerimizi veriyoruz. 25 çalışanımızla faaliyetlerimize devam ediyoruz.Şuan içerisinde bulunduğumuz Beylikdüzü’n deki fabrikada 1600 metrekare alanda 20 grup makine ile üretim yapıyoruz. Isıl işlem hattımız var. Ortalama aylık 30 ton ısıl işlem yapabiliyoruz. Kendi ürünümüzün ısıl işlemini gerçekleştiriyoruz. Dışarıya da ısıl işlem yaptırabiliyoruz.

2017 yılında yaptığımız makine yatırımları ile üretimimizi günde 2 milyon adetlere çıkardık ve ortalama aylık 40 milyon adet vida üretimi yapıyoruz. 2016 yılında bu rakam aylık 12-13 milyon adetti. Kapasitemiz ise aylık 60 milyon adettir. İhracatımız her geçen gün artıyor ve 2017 yılında üretimimizin %12’sini ihraç ettik.
Yeni fabrika binanızda yapmayı düşündüğünüz yeni makine yatırımı var mı?

Vahit Özgül: Fabrika binamızı yeni taşıdığımız için şuan toparlanma sürecindeyiz. İlerleyen dönem için yeni makine alımları yapmayı planlıyoruz. Bağlantı elemanlarına yönelik talep artışı var. Talep olduğu için firma olarak bizim de üretim artışı yapmamız gerekiyor. Bu anlamda biz de ilerleyen zamanlarda yatırımlarımızı tamamlayacağız. 2018 yılı sonunda transferli gruba girmeyi düşünüyoruz. Bu yönde yatırımlarımız olacak.

BESİAD yönetimde görev alıyorsunuz. BESİAD’taki çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Vahit Özgül: 2000 yılından bugüne BESİAD yönetim kurulunda görev alıyorum. BESİAD olarak sektöre katkı sunacak aktiviteler düzenliyoruz. Üyelerimizin bu aktivitelere katılmalarını öneriyorum. Ortak sorunlara çözümler bulmaya çalışıyoruz. Yayınladığımız BESİAD-BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ var, sektörü bilgilendiriyoruz. Çok sektöre göre çok başarılı işler yaptık ve yapmaya devam edilecektir. Hammadde konusunda yapılan gelişmeler, gözetim uygulaması gibi büyük işler başardık. Şimdi yeni bir projemiz var. Türkiye’de üretilemeyen punch gibi ürünleri üretmek için çok ortaklı bir şirket kurma hedefimiz var. Bunun çalışmalarını yapıyoruz. Bütün üyelerimize bunun duyurusunu yaptık. Bu firmanın kurulmasında amaç kar elde etmek değil. Amaç yurtdışından aldığımız bu ürünü daha ucuza üretip paramızın yurt dışına çıkmasını engellemek. Bunu başarabilirsek BESİAD’ın büyük bir başarısı olacaktır. Katma değeri yüksek bir ürün olduğu için devamında ihracatı dahi yapılabilir. Bu ülkemiz için katkı sağlayacak bir projedir.
amasyarentacar rent a car amasya suat zenginYeniyol Cd. İşçimen Apt. No:144 AMASYA Tel: 0358 218 99 01 Fax:0358 218 45 01 Gsm:0532 586 85 97 0533 300 36 05

Bu haber 2835 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

İstanbul'daki Firmalarımız

Profesyonel Kadrosu İle BİLGECE OSGB

Profesyonel Kadrosu İle BİLGECE OSGB İstanbuldaki Hemşerilerimizin Çalışmaları.. Nuri Tığlı

Çağın Büro Ankara'da

Çağın Büro Ankara'da Ülkemizin Önde Gelen Abanalı Hemşerimizin Firması Ankara'da Bayi Açtı.

Siyaset Isınıyor09 Mayıs 2018

İSTATİSTİKLER

    52 kategori altında, toplam 3387 haber bulunmaktadır.

    Bu haberler toplam 10189201 defa okunmuş ve 3733 yorum yazılmıştır.

    Toplam 9 Editör var.

TOPLİST

    Hosting Hizmetleri


    Web Stats

Abanahaber
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi