ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Google Ara

Custom Search

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Ali Oğuz'dan Açıklama

Ali Oğuz'dan Açıklama

Tarih 18 Ağustos 2017, 12:52 Editör Metin Sentürk

Ak Parti İlçe Başkanı Sosyal Medyada kendisine karşı yapıldığını iddia eden haberlere karşı yaptığı resmi açıklama

Abana AK Parti İlçe Başkanlığı’ndan Kamuoyuna Açıklama

Fikret Oğuz’un “Burası Abana” başlıklı sosyal medya paylaşımına açıklamadır:

“Fikret bey, eski Abana İlçe Kaymakamı İsa Karaaslan’ın görevinden açığa alınmasından bugüne dek şahsım ve Abana İlçe Teşkilatıyla ilgili asılsız iddia ve hakaretlerde bulundun, 13 kez sosyal medyada bir şeyler yazarak Abana kamuoyunu yanıltmaya uğraştın.

Bunların hiçbirine bugüne kadar cevap vermedim. Ayrıca, devlet büyüklerimiz, bakanlarımız, teşkilatımız, il başkanlığımız ve milletvekillerimiz ile aşağılayıcı sözler söyleyerek dalga geçtiniz. Bu paylaşımlarda yer alan yazıların çıktıları elimde; bunları dosyaladım.

Fikret bey;

Bir çelenk var orada diyorsun. Üzerinde AKP yazıyor, dikkatli bakmışsın. Biz o gün çelenklerle ve çelenkleri gönderenlerle hiç ilgilenemedik. Doğru söylüyorsun çelengin üzerinde AKP yazıyordu. Bunu siz il başkanımıza fotoğrafını çekip atana kadar bilmiyorduk.

İl başkanım gösterdi, o günkü üzüntümüz ve yorgunluğumuzla dikkatimizden kaçan bir olay, böyle yazılmasını biz istemedik. Çelengi yapan çiçekçiye bize bir çelenk yapmasını söyledik. O da acele ile bu şekilde yazmış. Onun da kasıtlı olarak böyle bir şey yaptığını düşünmüyoruz. Onun da dikkatinden kaçtığını düşünüyoruz.

Çelenge AKP yazarak AK Parti düşmanlarının böyle yazdığını söylüyorsun. Öyle bir günde bunun fotoğrafını çekip benim AK Parti düşmanı olduğumu iddia ederek bu fotoğrafı teşkilatımın üst kademelerine servis edip beni zor durumda bırakmaya kafandaki planı uygulamaya çalıştın.

Böyle bir şey acaba neden yapılır? Eğer bu konuda bu kadar hassas ve duyarlı isen o yazıyı gördüğün anda neden bizi uyarmadın? Gerçek bir AK Partili ancak bunu yapar. Hatta uyarmadan o yazıyı neden oradan almadın? Almadın, çünkü bundan bilhakis memnun oldun. Hemen fotoğrafını çektin, çünkü kafanda daha sonra yapmak istediğin planlarla ilgili bu olayı kullandın.  Neden böyle yaptığının, il başkanım ve il yönetimimle değerlendirmesini yaptık. Böyle bir şeyi benim kasıtlı olarak yapacağımı Abana’da senden başka hiç kimse iddia edemez.

Fikret bey;

Ben size soruyorum: siz AK Parti’nin neresindesiniz? Hangi kademesindesiniz? Gündemde kalmak için AK Parti Abana İlçe Teşkilatı’na ve başkanına çatmak, AK Parti ile uğraşmak konusunda büyük bir çaba içerisindesin. Bunu yaparak kimleri memnun etmeye çalışıyorsun? Henüz onları tam olarak memnun edemedin, daha çok çaba harcaman lazım. Onların yapamadığını sen mi üstlendin? Bu çabalarınla yakında madalyan ve plaketin gelir her halde.

Fikret bey;

Kaymakam İsa Karaaslan açığa alındığında imza kampanyası başlattın. Ben ve yönetimimden bu listeye imza atmamızı istedin. Ben de sana böyle bir listeye imza atamayacağımızı, kaymakamı açığa bağlı olduğu kurumun aldığını, sebebini bizim bilemeyeceğimizi, dolayısıyla sebebini bilmediğimiz bir konuda imza atarak taraf olacağımızı bunu yapınca da neticede yaptığınız uygulama yanlıştır deyip kuruma ve yargıya kafa tutma anlamına geleceğini, oysa bu konunun kurumun ve yargının işi olduğunu söyledim.

Sen de bana siz o zaman imza atmayın, parti olarak siz kaybedersiniz ben CHP ve MHP’lilere imza attırırım deyip daha sonra bizden olanlara belediye ve ilçe başkanının haberi var biraz sonra onlar da imza atacaklar deyip insanları kandırıp nasıl imza aldığını bize partiye gelerek anlattılar.

Evet, biz imza atmadık bu konuda senden talimat alacak da değiliz. Bizim hangi konuda ne karar alacağımız nasıl davranacağımız bellidir. Bizim talimat alacağımız yerler de bellidir. Bu konuyla ilgili 12 Eylül tarihli yazında kaymakam İsa Karaaslan ile ilgili şöyle diyorsun:

‘İnsan mı diye baktık, gördük ki insan. İkinci kriterimizFET֒cü mü değil mi ona baktık, kanaatimizce FETÖ ile bir ilgisini görmedik. Gören de olmadı diyerek, devam ediyorsun. Sen neymişsin Fikret bey, sen bu kanaatlerini bize anlatacağına ilgili merci ve yargıya bildirseydin ya. Sana göre devletin kurumları ve yargısı boşu boşuna zaman harcıyor ve yanlış yapıyor. Sen kanaatlerini söyle, senin dediğini yapsınlar olsun bitsin. 

Fikret bey, yine soruyorum AK Parti’nin neresindesin?

Sayın başbakanımız Binali Yıldırım ile ilgili ‘Reis talimatı verdi, halkın idam talebi konusunu çok hafife alıyorsun. Senin de sonun Ahmet Davutoğlu gibi olur’ deyip güya başbakanımızı tehdit edecek kadar küstahça davranıp başbakanımızdan daha iyi bir AK Partili olduğunu anlatmaya çalışıyorsun. Sen neymişsin, hayret doğrusu.

Fikret bey;

Ulaştırma Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’a köprü geçiş ücretleriyle ilgili bu iki yüzlüğe kim dur diyecek, Ulaştırma Bakanı çıkmış demiş ki (köprü geçiş ücretleri 4 dolar) olacakmış. İnsanda biraz utanma olur deyip, seçim günü bunun hesabını sana sorarlar diyorsun.

Bu ne AK Parti sevgisi maşallah, bu ne cüret? Sayın bakanımıza utanmaz deyip, ne vefalı, ne makbul bir AK Partili olduğunu anlatmaya çalışıyorsun. Senin söylediklerini güya çok kızdığın FET֒cüler bile söyleyemiyor. Bu ne cüret Fikret bey, ayrıca bakan bey bu konuları neden sana sormuyor ki? Senin gibi fikir dehası varken yazdığın bu yazıların altına yorum yapanlardan biri diyor ki (çünkü para oradan geliyor).

Fikret bey de cevap veriyor, (Nevzat, aldığını vur ötekine bunlar halkı salak mı sanıyorlar?) diyorsun.

Bunu diyerek de diğer partili büyüklerimize, bakanlarımıza da bunların hepsi aynı demeye getiriyorsun. Ayrıca, para oradan geliyor diyeni sen de tasdikliyorsun. Soruyorum Fikret bey, para oradan mı geliyor?

Hani bazen AK Partililere şirin gözükmek için artık eski Türkiye yok diyorsun ya kendinle ne kadar çelişiyorsun. Söylediğinin hangisi doğru?

Fikret bey;

Diğer bir yazında sayın Dış İşleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na (Evet Çavuşoğlu, seni takmadılar; daha öncekiler gibi mi olacak? Esip gürlediğinle mi kalacaksın? Bekliyoruz, daha önce de söyledim sen o koltuğa yakışmıyorsun. Hemen istifa etmen gerek bu ülkenin dış işleri bakanına iniş izni vermemek ne demek diyorsun.) Şu sözlere bakın, şu cürete bakın! Demek ki Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız senin kadar bilmiyor, Dış İşleri Bakanlığı’na yeterli olmayan birini görevlendirmişler. Sen neymişsin Fikret bey, bundan sonra kabineyi senin onayına sunsunlar sen onayla. Keşke dış işleri bakanımız iniş iznini senden isteseydi vah vah. Sen bu fikirlerinle ne muhteşem bir AK Partilisin!

Sayın bakanlarımıza yaptığın bu hakaretlerle defalarca yazdığın bu yazıların altına AK Parti düşmanlarına alehte yazılar yazdırarak onlara adeta çanak tuttun, AK Parti alehtarlarına nasıl hizmet ettiğini apaçık ortaya koyuyorsun, bir de tutuyorsun AK Partiliyim diyorsun! Yorum yazanların kimler olduğuna hiç bakmıyor musun?

Fikret bey;

AK Parti Abana İlçe Teşkilatı olarak bir şey dikkatimizi çekiyor, Abana siyasetinde AK Parti Teşkilatı olarak bizimle ilgili yıkıcı, bölücü, ayrıştırıcı çok güzel, çok cüretkar, çok parlak fikirleriniz ve üslubunuz var. Abana siyaseti, AK Parti’den mi ibaret? Bugüne kadar diğer siyasi partilerle ve partili kişilerle ilgili siyasi dehanızdan eleştirel hiçbir yorum ve eleştiri çıkmıyor. Konu diğerleri olunca  dilin mi tutuluyor? Onlarla ne güzel geçiniyorsun. Onlar da seninle ilgili hiçbir yorum yapmıyor. Hatta görüyoruz zaman zaman onlarla bir araya gelip hoş sohbetler yapıyorsun. Hatta zaman zaman benim onlara yaptığım eleştirilere yorumlar yazarak onları aklamaya çalışıyorsun. Onları aklarken bütün siyasi dehanı kullanıyorsun. Ne oldu AK Partililiğine? AK Parti’den başkasını eleştirmeye cesaretin yok mu?

Israrla benim görevden alınmamı savunuyorsun, benim göreve devam edip etmemem senin arzu ve isteğinle olmaz. Hele hele uydurduğun yalan ve iftiralarla hiç olmaz. Benim partimdeki görevime devam edip etmemem konusu Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızın yetki ve kararına bağlıdır. Bize bundan önce de olduğu gibi her iki karara da saygı duymak düşer.

Fikret bey;

Senin bütün bu çabaların ve yazdıklarının arka planındaki amacının ne olduğunu kamuoyuna açıklıyorum. Sen  AK Parti Abana İlçe Başkanlığı’na oynadın, bunu AK Parti Abana İlçe Teşkilatı ve partililer çok iyi biliyor. Tabi ki herkesin böyle bir hakkı var. Ancak, bu konudaki çabaların ve yaptıkların hepsi boşa çıktı. Mevcut yönetimi kötüleyerek onlarla kavga ederek onları aşağılayarak hedefine ulaşamayacağını anlayınca çark ettin. Neden bu çabalarını sürdürmedin? Kongre süreci devam ediyor, hala aday olabilirsin.

Fikret bey;

Bizimle yaptığın bazı sohbetlerde İngiltere’de siyaset bilimi okuduğunu bizlere anlatıp durmuştun. Gerçekten İngiltere’de siyaset bilimi okumuşsun. Çünkü İngiliz siyasetini Türkiye ve dünya çok iyi biliyor. Biz AK Parti İlçe Teşkilatı olarak yazdığın ‘Burası Abana’ yazını bugünkü yönetim kurulu toplantımıza inceledik ve seninle ilgili şöyle bir karara vardık ve şöyle bir yorum yaptık.

Bulduğu her fırsatta Abana AK Parti İlçe Teşkilatı’nı eleştiren, Sayın Başbakanımızı eleştiren, Sayın Bakanlarımıza talimat ve akıl verebilecek bir kişinin konumuyla ilgili şöyle bir tavsiye kararı aldık.

Bu konumda ve donanımda bir kişinin Türk siyaset biliminde karşılığı yok, sana görev biçemedik. AK Parti’nin neresinde, hangi kademesinde olduğuna karar veremedik, bir türlü anlayamadık. Bu konumdaki bir kişinin ancak İngiliz siyasetinde karşılık bulacağı kanaatine vararak size İngiltere’de devlet başkanlığını önerebiliyoruz. Bir de biraz Türk siyasetini öğrenmeni tavsiye ediyoruz. Bizde ilmi siyaset denen bir öğreti var, bilhassa bunu öğren. İngiltere’de trafik soldan çalışıyor, burada öyle değil. Tersten gidenler kaza yaparlar.

Sürekli gündemde kalmak için kendin yazıp, kendin okuyorsun. Kendin çalıp, kendin oynuyorsun.

Abana kamuoyuna ve AK Partililere saygı ile duyurulur.

ALİ OĞUZ

AK PARTİ ABANA İLÇE BAŞKANIamasyarentacar rent a car amasya suat zenginYeniyol Cd. İşçimen Apt. No:144 AMASYA Tel: 0358 218 99 01 Fax:0358 218 45 01 Gsm:0532 586 85 97 0533 300 36 05

Bu haber 1886 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Oyar Ailesinden İftar

Oyar Ailesinden İftar Rahmetlli Başkanın Hayrına Toplu İftar Yemeği Verildi

Yeni Hava Limanındaki Genç Mühendis Hemşerimiz

Yeni Hava Limanındaki Genç Mühendis Hemşerimiz Günvakti'li Yazlıkçı Hemşerimiz Tolga Yücel ..

Siyaset Isınıyor09 Mayıs 2018

İSTATİSTİKLER

    52 kategori altında, toplam 3318 haber bulunmaktadır.

    Bu haberler toplam 8982454 defa okunmuş ve 3724 yorum yazılmıştır.

    Toplam 8 Editör var.

TOPLİST

    Hosting Hizmetleri


    Web Stats

Abanahaber
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi