ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Google Ara

Custom Search

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Altan Erdoğan, Gazetecileri Ağırladı

Altan Erdoğan, Gazetecileri Ağırladı

Tarih 10 Ağustos 2017, 11:17 Editör Metin Sentürk

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ziyaret Etti

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti’nin (KGC) yönetim kurulu üyeleri, ilçemizi ziyaret etti.


KGC’nin Abana temasları, merhum Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar ile Şehidimiz Ömer Şenel’in kabrinin bulunduğu 700. Yıl Şehitler ve Gaziler Anıtı’nın ziyaret edilerek, dua yapılmasıyla başladı.

Burada, Belediye Başkanımız Altan Erdoğan ve AK Parti Abana İlçe Başkanı Ali Oğuz tarafından karşılanan KGC heyeti, daha sonra belediyemizi ziyaret etti.

Ziyarete ilişkin Belediye Başkanımız Altan Erdoğan’ın açıklamaları

TÜİK’in 2016 yılı sonu verilerine göre 3 bin 300’ü şehir, 670’i köy olmak üzere toplam 3 bin 970 nüfusa sahip, yaz aylarında ise zaman zaman bu nüfusun 10 katı ziyaretçi ağırlayan Abana, kurtuluşunu ‘Sahil Tahkimatı’ projesinde görüyor.

Merhum Belediye Başkanı Rıdvan Oyar’ın da en büyük hayallerinden birisi olan Sahil Tahkimatı projesi hakkında bilgi veren Abana Belediye Başkanı Altan Erdoğan: “Eylül ayı içerisinde projenin yapım ihalesinin yapılması planlanıyor. 40 Milyon TL gibi bir ihale bedeli var. Abana’nın geleceğinin kurtulması adına en önemli proje bunu görüyoruz” diye konuştu.

HEDEFLER DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞACAĞIZ VE ÇABALAYACAĞIZ

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) üyeleri, Abana Belediye Başkanı Altan Erdoğan’a taziye ve hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Konuşmasının hemen başında merhum belediye başkanı Rıdvan Oyar’a değinen Başkan Erdoğan: “Belediye Başkanımız herkes tarafından takdir edilen bir kişiydi. İkinci döneminde ekibinde yer aldık, onunla çalışmak bizlere nasip oldu. İstemezdik ama kısa sürede aramızdan ayrıldı. Allah’ta bizlere böyle bir görev verdi. İnşallah hedefler noktasında bizler çalışacağız ve çabalayacağız” dedi.

KURTULUŞ PROJESİ İÇİN İHALE EYLÜL AYINDA

Abana Belediye Başkanı Altan Erdoğan, Abana’nın kurtuluş projesi olan Sahil Tahkimatı hakkında bilgi verdi.

Bu projenin merhum belediye başkanı Rıdvan Oyar’ın da en büyük hayallerinden birisi olduğuna dikkat çeken Erdoğan: “Abana, sahil ilçelerimiz arasında öne çıkan turizm ağırlıklı bir ilçemiz. Sahil bandında aşırı deniz dalgaları kıyı erozyonuna sebebiyet veriyordu. Bununla alakalı da bakanlığımız ile çeşitli görüşmeler defalarca yapıldı. Abana sahiline 24 adet batık mendirek yapılacak. Karadeniz’in o hırçın dalgaları geride durdurulup sahil erozyonu önlenecek. Bununla ilgili ciddi bir aşamaya gelindi. Eylül ayı içerisinde ihalesinin yapılması planlanıyor. 40 Milyon TL gibi bir ihale bedeli var. Abana’nın geleceğinin kurtulması adına en önemli proje bunu görüyoruz. Tüm sahile 24 adet batık mendirek yapılacak, her arada bir cep oluşacak ve doğal bir kumsal meydana gelecek. Derinlikte belli bir kotta olacak. Çok güzel bir proje olacak. Şu anda 7 kilometre sahil bandımız var, bu proje tamamlandığında yüzde 90’ını denize girilebilir durumda olacak. Bu projede Milletvekilimiz Hakkı Köylü’nün emeği çok büyük. İlk başta koordine etti ve bize yardımcı oldu, projemizi oldukça öne aldırdı. Diğer milletvekillerimiz de çok yardımcı oldular. Bu proje başkanımız Rıdvan Oyar’ın da en büyük hayaliydi” diye konuştu.

GEÇMİŞTE BİLİNÇSİZCE DAVRANILDI

Abana’ya yıllarca sahilin kum ambarı gözüyle bakıldığını kaydeden Altan Erdoğan: “Bilinçsiz bir şekilde davranıldı. Geçmişteki bazı belediye başkanları daldırdılar kepçeyi, kumu yüklediler ve çevredeki ilçelere buradan kum gitti. Doğada da denge var. Bu dengeyi bozarsanız bazı handikaplar da ortaya çıkıyor. Devletimiz sahili korumak adına şu anda büyük bir projeyi hayata geçirmek üzere” dedi.

DENİZ DEŞARJ PROJESİ

Konuşmasının devamında Deniz Deşarj projesi ile ilgili bilgi veren Abana Belediye Başkanı Altan Erdoğan: “Deniz deşarj dediğimiz 4 Milyon TL bedelli bir projemiz var. Bu sadece Abana değil, Abana ve Bozkurt ilçelerimizi yakından ilgilendiren bir proje. Bununla ilgili de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı zaten bir süre verdi. Kıyı sahillerinde mavi bayrak olması ve kanalizasyonun denize gelişigüzel değil de, profesyonel bir arıtmayla ve açığa gelecek şekilde boşaltılmasıyla ilgili. Yerel bütçemiz sınırlı. Bunun 2 Milyon TL’si Devlet tarafından hibe, geri kalanını ise iki ilçemiz ortak hareketle bunu çözmesi gerekiyor. İlk etapta yerinin onaylanması, hibe bedelin çıkmasına müteakip bizler burada kredimizi çekeriz, öz kaynaklarımızı kullanırız ve bir şekilde bunu yapacağız. Bunu sadece biz değil, Bozkurt ilçemiz de bu projede olacak” dedi.

ULAŞIM SIKINTIMIZ VAR

Abanalılar olarak en büyük sıkıntılarından birisinin ulaşım olduğunu ifade eden Belediye Başkanı: “Kastamonu’dan ve ilçelerimizden Abana’ya gelen insanlarımız Karadeniz’in yollarına alışkın. Akdeniz’den gelen insanlarımız, yolu gördüklerinde bir daha gelmek istemiyor. Tabi doğal güzelliklerimizi görmek için gelenler var ama ulaşım çok etkiliyor. Yolun kalitesi artırılsa bu da yeterli olur” dedi.

FESTİVAL YAPILMAYACAK

Başkan Erdoğan, Belediye Başkanı Rıdvan Oyar’ın vefatı nedeniyle bu yıl festival yapılmayacağını açıkladı. Erdoğan: “Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz hain darbe girişimi nedeniyle yapılmadı, bir önceki yıl da terör saldırıları nedeniyle Genel Merkezimiz tarafından festivaller iptal edilmişti. Üç yıldır şenliklerden uzaklaştık, önümüzdeki yıl kültür ve sanata sportif etkinliklerde ilave edeceğiz ve bu açığı zengin bir programla önümüzdeki yıl kapatacağız” diye konuştu. (KGC)

amasyarentacar rent a car amasya suat zenginYeniyol Cd. İşçimen Apt. No:144 AMASYA Tel: 0358 218 99 01 Fax:0358 218 45 01 Gsm:0532 586 85 97 0533 300 36 05

Bu haber 917 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Oyar Ailesinden İftar

Oyar Ailesinden İftar Rahmetlli Başkanın Hayrına Toplu İftar Yemeği Verildi

Yeni Hava Limanındaki Genç Mühendis Hemşerimiz

Yeni Hava Limanındaki Genç Mühendis Hemşerimiz Günvakti'li Yazlıkçı Hemşerimiz Tolga Yücel ..

Siyaset Isınıyor09 Mayıs 2018

İSTATİSTİKLER

    52 kategori altında, toplam 3318 haber bulunmaktadır.

    Bu haberler toplam 8982457 defa okunmuş ve 3724 yorum yazılmıştır.

    Toplam 8 Editör var.

TOPLİST

    Hosting Hizmetleri


    Web Stats

Abanahaber
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi