ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Google Ara

Custom Search

EN ÇOK OKUNANLAR

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Ak Parti İlçe Başkanlığınca Yapılan Basın Açıklaması

Ak Parti İlçe Başkanlığınca Yapılan Basın Açıklaması

Tarih 20 Mayıs 2017, 10:46 Editör Metin Sentürk

Abana Gündemine Dair Yapılan Açıklama

AK PARTİ ABANA İLÇE BAŞKANLIĞINDAN SAYGIDEĞER ABANA HALKINA DUYURU

AK Parti Abana Belediye Başkanı Sayın Rıdvan Oyar’a rahatsızlığı nedeniyle rabbimden acil şifalar diliyorum.

Sevenlerinin dualarını eksik etmemelerini rica ediyorum.

Saygıdeğer Abanalılar;

Öncelikle sizleri çok çok mutlu edecek bir haberi sizlerle paylaşarak başlamak istiyorum:

Ben ve belediye başkan vekilimiz Altan Erdoğan’la birlikte geçtiğimiz pazartesi ve salı günlerini kapsayan 2 günlük bir Ankara temaslarında bulunduk.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ziyaretimizde sahil tahkimat projesinin sayın bakanımız tarafından imzalandığını öğrendik. Bu zorlu ilk 3 yıllık süreci böylece tamamlamış olduk.

Bu proje Rıdvan başkanımla beraber en büyük hayalimizdi. Bundan sonra süreç şöyle devam edecek:

Daha önceden Kalkınma Bakanlığı tarafından onaylanıp yatırım programına alınan bu proje bundan sonra bir aylık askı süresi neticesinde DLH TARAFINDAN ihalesi yapılarak inşaat süreci başlayacaktır. Yaklaşık inşaat süresi 24 aydır. Proje bedeli 43 milyon lira olup Oyarlar sitesinden başlayıp limanda biten kısma denizin içine kıyıdan 50-60 metre uzağa kıyıya paralel her biri 90 metre boyunda, 40’ar metre aralıklarla denizden yüksekliği 90 santimetre olan yüzde 80’lik kısmı beton bloklardan oluşan 24 adet batık mendirek projesidir.

Özelliği dolgunun büyük kısmı su altında olduğundan dalgalara dayanma gücü çok daha fazla olan bir sistemdir.

Bu sayede açıktan gelip kıyıyı tahrip eden dalgaları kırarak sahile vereceği zararı engelleyerek durdurmakır. Projenin görüntüleri ve bitiş şeklinin fotoğrafları afişlerle Abana’da tanıtılacaktır. Ayrıca, dolguyla sahil arasındaki bölüm  boydan boya plaja dönüşecek, denizin istilasından koruyacağımız bu sahil bandını ilçe turizminin hizmetine sunarak bu bantda uygulanacak yeni kıyı kenar çizgisiyle birlikte her kesimden her aşta insanımıza hizmet verecek yaz mevsimine dönük çeşitli restoranlar, kafeler, çay bahçeleri gibi yaşam alanları oluşturmaktır.

Söz verdiğimiz gibi bu bandı Abana’nın cazibe merkezine dönüştürerek, Kastamonu’muzda sahil ilçeleri arasında Abana’mızı aranan ve arzu edilen cazibe merkezine dönüştürmektir.

Bu amaçla Abana hızla yoluna devam ediyor.

Ankara temaslarımızın neticesinde sayın AK Parti Kastamonu Milletvekilimiz Murat Demir’e daha önceden çalışmasını yaptığımız iki dosya götürdük. Bunlardan biri ilçemize yeni ve modern bir hastane kazandırıyoruz. Diğeri Atatürk İlk ve Ortaokulu’nu aynı yere yeni bir bina yaparak Abana’mıza modern bir eğitim yuvası kazandırıyoruz. Bu iki projenin de görüşmeleri yapıldı. Hazırlıklar tamamlanmak üzere. Sayın vekilimiz Murat Demir’in çabalarıyla 2018 yılı yatırım programına aldırıyoruz.

Bir diğer ziyaretimiz Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı sayın Mehmet Ceylan’dı. Yeni alacığımız 13+1’lik çöp kamyonumuzun 15 Haziran’a kadar teslim alacağımızı görüşüp, sayın bakanımızdan başka taleplerimiz oldu. Gerçekleşince bahsedeceğiz.

Bir diğer temasımız liman-hacıveli arasındaki yürüyüş yoluna yapılacak olan aydınlatma direklerinin siparişinin verilmesi olmuştur. İnşallah bu projeyi yeni sezona yetiştireceğiz.

Bir diğer ziyaretimiz Kültür ve Turizm Bakanlığı müsteşarımıza aydınlatma direkleri ve yeni parke alımıyla ilgili projenin onaylanmasıyla ilgili teşekkür ziyaretiydi. Ve yeni taleplerimizle alakalı görüşmelerde bulunduk.

Ayrıca, geçtiğimiz hafta Abana’da ağırladığımız Başbakan Yardımcımız Sayın Numan Kurtulmuş, Milletvekillerimiz, Sayın Murat Demir ve Metin Çelik ve sayın Vali Vekilimiz Yaşar Karadeniz ile ilçemiz için çok önemli gördüğümüz 3 önemli konuyu görüştük.

Bu konularda Sayın Başbakan Yardımcımızdan çok olumlu yanıtlar aldık. Bu konularla ilgili önümüzdeki günlerde dosyalarımızı hazırlayarak ilgili kurumlara başvuracağız. Sayın Başbakan Yardımcımıza ve muhterem eşine Abana’ya duydukları ilgi, alaka ve övgüden dolayı Abana halkı adına teşekkür ediyoruz.

Saygıdeğer Abanalılar;

16 Nisan halk oylaması öncesi sosyal medyadan dünya görüşümüz, yönetim tarzımız ve anlayışımız konularında CHP’li meclis üyesi Gökhan Abana’nın başlatıp sonrasında eski Belediye Başkanı Sayın Şevket Yazkan’ın da dahil olduğu bazı çevrelerin de yorumlarıyla katıldığı bir süreç yaşadık.

Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Oyar’a, teşkilatımıza, Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Altan Erdoğan’a ve meclisine gerçek dışı ve yersiz ithamlarda bulunulmuştur.

O dönemde yoğun referandum çalışmalarımız ve zaman darlığı nedeniyle gerekli cevapları veremedik. Başkan vekilimiz Altan Erdoğan, kendisine yapılan eleştirilerek gerektiği şekilde cevap vermiştir.

Benim vereceğim cevabı İlçe Teşkilat ve Grup Başkanı olarak grubumuzdaki eleştirilen herkes adına yaptığımı bildirmek istiyorum.

Sayın Gökhan Abana, özetle eleştirilerinde dünya görüşümüzün yanlış olduğunu, sizinkinden farklı olduğunu, konuşmanın başlığında yanlış yolları seçen doğru ilçe Abana diyerek yönetimin yanlış kişilerde olduğunu iddia ediyorsun ve bizlere öğütler vermeye kalkıyorsun. Eleştiriye açığız, bu hakkınız var. Ancak, dünya görüşümüzün yanlış olduğunu iddia edip sizin gibi olmamızı isterseniz bize güvenip yetki verenlere de hareket etmiş olmuyor musunuz?

Tabi ki dünya görüşümüz sizinkinden farklı, aynı da olamaz. Bu bizi sizden ayıran en önemli farkımız. 3 yıllık süreçte sadece 4 meclis toplantısına katılıp onu da içki ruhsatından yola çıkıp Abana’nın her sorununu buna bağlayarak çözümler üretmeniz, gerek görürsek bize de yardımcı olacağını söylüyorsun.

Her türlü fikre açığız ama konuşmayla olmuyor. Yapmak lazım. Bize Abana için bu zamana kadar neler yaptığınızı anlatın daha sonra hep birlikte tartışalım.

Sayın başkan Şevket Yazkan; biz seninle ilgili yorum yapmama kararı almıştık. Görüyoruz ki yerinde duramıyorsun, uygun zemin bulduğunda hemen hopluyorsun. Siz de eleştirinizde 8 yıldır ya yıkmakla ya satmakla uğraştınız diyorsun.

CEVAP

Bizim sattıklarımıza ilçe yararına tesisler yapıldı. İlçemizin yüz akı oldu. Bu tür projeler için gerekli yerler varsa yine satılır. Sen, kendi başkanlığın zamanında sattıklarınla belediyeyi icraya verenlerin borçlarını ödedin.

Harmasonda yüzlerce parseli alt yapısını, yolunu yapmadan sattın. Bunları tamamlamak sayın Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar’a kaldı. Bu yetmedi sahili oyarak kıyıdaki yapıların yıkılmasına sebep oldunuz. Tabi ki kurtarmak gene bize kaldı.

Limandaki barları dünya görüşümüzden dolayı bizim yıktığımızı söylüyorsun. Ama biz çok iyi biliyoruz barcı Azmi ile dalaştın, o da hepsini şikayet etti. Müfettiş kararıyla yıkıldı. Ama sen, sizinkiler sorduğunda AK Partililer şikayet etti, yıktırdılar dedin. Cami cemaatine de buraları yıktırdım oralarda günah işleniyordu dedin. Bize, diyorsun ki bir yüzünüz cami bir yüzünüz kilise. Bu deyim kime daha çok yakışıyor? Biz senin siyasi manevralarını her zaman takdir etmişizdir. Sayın başkan, sahil tahkimat projesini 8 yıldır söz verdiniz yaptıramadınız diyorsun.

CEVAP

Yukarıda bahsettiğimiz gibi bu proje tamam. Bundan sonra yönetime soruların ve eleştirilerin olacağını söylüyorsun.

Hala soru soracak durumda olman bizleri şaşırtmıyor. Biz sahil tahkimatıyla ilgili 3 yıl önceki 2014 seçim beyannamemizde söz verdik. Ve bu üç yılda söz verdiğimiz gibi proje onaylattık. 8 yıl önce değil hala manevra peşindesin. Sen sahili 15 yıl boyunca oyuyorsun, kum ocağı gözüyle bakarak katlettiğiniz sahili bizden onarmamızı bekliyorsun. Bu ne pişkinlik, insaf doğrusu. Evet, biz senin Abana’ya yaptığın tahribatları onarmakla uğraşıyoruz.

Ancak, o sahil bir daha geri gelmeyecek. Bizim yaptığımız çalışma, bundan sonra oluşacak tahribatı engelleyerek durdurmaktır. Sizin hatanızın bedeli devlete 43 milyon liraya mal oluyor. Yazık. Bir de 10 yıllarca kumu çakılı sattınız, karşılığında Abana’ya ne koydunuz? Hangi projeyi, hangi eseri Abana’ya kazandırdınız? Meydanlara hayal panoları dikerek insanları kandırdınız. Ondan sonra da size göre Abana’nın bütçesi kaşık kadar, bununla ne yapacaksınız deyip son seçim beyannamende okula lavobo taktık, parktaki çimleri biçtik, bordür taşlarını boyadık diyerek yapılması gereken günlük işleri proje olarak gösterip millete yutturmaya kalktınız. İktidarsınız, 8 yıldır halledemediniz diyorsun.

Şimdi, ben sana soruyorum: HABERİN VAR MI?

8 yılda Abana’ya sahil projesi dahil 72 milyon lira yatırım yapıldı. HABERİN VAR MI?

Son üç yılda belediyenin kasasından bir kuruş çıkmadan araç parkına yeni gelecek 13+1 çöp kamyonu da dahil 2 milyon lira değerinde 9 adet son model 0 araç kazandırdık. HABERİN VAR MI?

Ayancık’a 2 adet batık mendirek yapıldı. Böyle şeyler Abana’ya neden yapılmıyor diyenler 43 milyon lira değerinde 24 adet yapılıyor. HABERİNİZ VAR MI?

Abana’ya şu anda ilçenin istikrarını ve büyüdüğünü gösteren 10 adet modern binalar yapılıyor. Bu binalarda yaklaşık asansör ve kaloriferli 250 adet daire var. HABERİN VAR MI?

Ezine Çayı ıslah ve taşkın projesi tamamlanıyor? HABERİN VAR MI?

İflas etti, battı denilen 3,5 milyon lira borç ile bıraktığınız Abana Belediyesi’nin borçları ödendi. Kurumlara sizin dönemizden kalan borçları yapılandırdık, çok az bir miktar borcumuz kaldı. Ödeniyor. Şu anda belediyenin kasasında 300 bin lira nakdi var. Nereden nereye... HABERİN VAR MI?

Öğrenci yurdumuz yeni sezona yetişiyor. HABERİNİZ VAR MI?

Yurdun bitişiyle beraber yüksekokulumuza en iyi bölümler olarak bilinen 2 yeni bölüm açtırıp öğrenci sayısını 800’e çıkarıyoruz. HABERİNİZ VAR MI?

İlave revizyon ve imar planımız bitti. Yenisi de geliyor. HABERİNİZ VAR MI?

Taleplerimiz doğrultusunda Karayollarının ilçemizde 3 ayrı yerde kaldırım yapımı ve yol genişletme çalışması başlatıldı. HABERİNİZ VAR MI?

Sayın başkan; sizin kaşık kadar bütçesi var dediğiniz 3 bin 500 nüfuslu Kastamonu’nun nüfus olarak en küçük ilçesine kaşıkla değil kepçeler dolusu yatırım yapılıyor. Gördünüz mü neler neler yapılıyor. Siz bunları hayal bile edemez, rüyanızda dahi göremezsiniz. Bunları yapabilmek için Abana’nın sorunlarıyla dertlenip hemhal olmak gerekiyor. Laf üretmekle olmuyor, yapmak gerekiyor.

Sevgili Abanalılar;

Bundan yaklaşık 2 ay önce benim görevden alındığım veya görevi bıraktığım iddiasıyla birileri tarafından maksatlı olarak fısıltı gazetesiyle bir şeyler yayılmaya çalışıldı.

Buna cevap vermehatta açıklama yapma gereği bile duymadım. Bugünlerde birbirlerine düştüler, dağılıyorlar gibi söylentiler yaymaya uğraşılıyor. Ne maksatla yapıldığını biliyoruz. Biz kimlerin nasıl hayalleri ve hevesleri olduğunu, kimlerin büyüyen ve gelişen Abana’dan neleri kapmak ve almak istediklerini, bunların birikmiş ve bekleyen nasıl hesaplarının olduğunu ve bazı çevrelerce nasıl planlar yapıldığını çok iyi biliyoruz.

Hiç sevinmeyin, aramızda hiçbir sorunumuz yok. Her şey tıkır tıkır yürüyor. Bundan sonra da böyle olacak. Belediye ve teşkilat uyum içinde Abana’ya hizmete devam ediyoruz.

Bazı çevrelerce her şey mükemmele döndü, hazıra konmak lazım, yönetimi ele geçirip geçmişte olduğu gibi bu mükemmel tabloyu talan etmek lazım diyenlere,  heveslenenlere duyurulur:

Boşuna sevinmeyin, iştahınız kabarmasın. Hatta hayaller kurmayın. Her şeyin tedbirini alıyoruz, önümüzdeki dönemde bu niyette olanlar için çok güzel siyasi sürprizlerimiz var. Bizden, her alanda yeni hamleler görmeye devam edeceksiniz.

Görevde bulunduğunuz 15 yıllık dönemde Abana’nın çöp sorununu bile çözemeyenler, soruyorum neyi halledeceksiniz?

Diğerlerinden farkımız AK Partili belediyecilik ve halka hizmet anlayışımızdır.

Saygıdeğer Abana kamuoyuna duyurulur.


AK PARTİ ABANA İLÇE BAŞKANI

ALİ OĞUZamasyarentacar rent a car amasya suat zenginYeniyol Cd. İşçimen Apt. No:144 AMASYA Tel: 0358 218 99 01 Fax:0358 218 45 01 Gsm:0532 586 85 97 0533 300 36 05

Bu haber 3670 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

MHP ADAY TANITIM TOPLANTISI

MHP ADAY TANITIM TOPLANTISI Sıra MHP Pilavında ...

CHP ADAY TANITIM PROGRAMI CUMARTESİ GÜNÜ

CHP ADAY TANITIM PROGRAMI CUMARTESİ GÜNÜ Muharrem İnce, Abana'ya Geliyor

Siyaset Isınıyor09 Mayıs 2018

İSTATİSTİKLER

    52 kategori altında, toplam 3387 haber bulunmaktadır.

    Bu haberler toplam 10117403 defa okunmuş ve 3733 yorum yazılmıştır.

    Toplam 9 Editör var.

TOPLİST

    Hosting Hizmetleri


    Web Stats

Abanahaber
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi