ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Google Ara

Custom Search

EN ÇOK OKUNANLAR

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Bozkurt Ekeş İsyan Etti

Bozkurt Ekeş İsyan Etti

Tarih 04 Ağustos 2015, 21:54 Editör Metin Sentürk

Son 30 Yıl İktidar Nimetlerinden Yararlanan Bozkurt'un .

Belediye Başkanı Bozkurt Ekeş’in hafta sonu ilçede ağırladığı gazetecilere yaptığı açıklamalar gazetelerde geniş yer buldu. 

İşte O Açıklamalar ve Gazetelere Yansıması;

 

“Sahil Üvey Evlat Mı?”


Bozkurt Belediye Başkanı Bozkurt Ekeş, sitem dolu açıklamalarda bulundu.

30 Mart 2014 seçiminde ilçenin yeni belediye başkanı seçilen MHP'li Bozkurt Ekeş, birçok konuda önemli mesajlar verdi.  

Yatırımlar noktasında bir tespitte bulunan Başkan Ekeş, yatırımların daha çok iç kesimlere yapıldığını, sahile yapılmadığını savundu. 'Sahil üvey evlat mı?' diye soran Başkan Ekeş, “Bana gölge etmesinler, bizim işlerimiz Kastamonu'da yürüsün başka bir şey istemiyorum, para bile istemiyorum. Ben Kastamonu'dan yola çıktığım zaman 95 kilometrede buraya geliyorum. Gelirken yolu gördünüz, ya İnebolu yolunu yapın, ya da buraya adam gibi yol yapılsın" dedi. 


BOZKURT İLE ABANA İLÇELERİNİN BİRLEŞMESİ 

Uzun yıllardır Kastamonu gündeminin vazgeçilmez konu başlıklarından birisi olan Bozkurt ile Abana ilçelerinin birleşmesi ile ilgili düşüncelerini açıklayan Başkan Ekeş, birleşme konusunda hem siyasetçilerin, hem de vatandaşların yanlış yaptığını söyledi.

Ekeş, “Bozkurtlunun Abana ile birleşme açısından hiçbir problemi yok. Ancak Abanalıların Bozkurt ile birleşmesi söz konusu değil. Bu bence şundan kaynaklanıyor, Bozkurt'un daha büyük olması, Abana'nın yüzde 50'sinin Bozkurtlu olması… Nüfus olarak Bozkurt ağırlıkta olduğu için, Abana'nın böyle bir çekincesi var. Bu noktada siyasetçi de yanlış yapıyor, vatandaş ta yanlış yapıyor. Birleşme öyle olmaz, birleşme ancak şu şekilde sağlanabilir. Mesela buranın Adliyesi yok, Adliye'yi Abana'ya aç, Bozkurt ile Abana yer değiştirsin. İşte başka bir şeyi Bozkurt'a aç, Abanalılar buraya gelsin. Bu şekilde zaten bir süre sonra birleşme olacaktır. Bozkurt ile Abana'dan karşılıklı evlenen bir sürü insanımız var. Eski Belediye Başkanı Engin Canbaz'ın hanımı Abanalı, Abana eski Belediye Başkanı Şevket beyin hanımı Bozkurtlu. İnsanları zamanla kapılarında birleştirebilirsen birleştirirsin yoksa birleştiremezsin. Ben oraya bir kuruma gideceğim, onlar bir kuruma buraya gelecek.”


YÜKSEKOKULU BİZ YAPIYORUZ 

Bozkurt ölçeğinde ilçelerde fabrika açılmasının zor olduğunu kaydeden Başkan Ekeş, “Belki ileri de İnebolu Limanı çok başarılı bir şekilde çalışır, işte o liman çalıştığı zaman burası ilgi odağı olabilir. Yoksa buranın şu anda sanayici için bir özelliği yok. Buranın ayakta durabilmesi için iki tane kozu var. Bunlardan en önemlisi iç turizm. 3 ay, 4-5 ay neyse insanlar gelecekler, para bırakacaklar ve bu insanlar burayı geliştirecekler. Buralara okullar falan açılabilirse, buraların ayakta durmaları mümkün. Buraya şimdi bir yüksek okul yapılacak, bunu Belediye olarak biz yapıyoruz. İnşaatın kabası bitti. Kastamonu il genelindeki yüksekokulların birçoğunu kişiler kendileri yapmıştır. İlk defa Bozkurt'ta Belediye ve dernekler yapıyor. Hiçbir katkı yok, Devlet tarafından da bir katkı yok, işadamları tarafından da bir katkı yok. Hepimiz bu bölgeye ne kadar çok okul açabilirsek nüfusumuz o kadar artar" diye konuştu. 


HES'TEN DOLAYI KÖYLERİMİZ KAYIYOR 

Bozkurt Belediye Başkanı Bozkurt Ekeş, bölgede en iyi HES çalışmasının Çatalzeytin'de yapıldığını, kendi ilçelerindeki HES'in ise tam bir rezalet olduğunu söyledi. 

Başkan Ekeş'in bu konu ile ilgili ifadeleri ise şöyle: "HES'ten dolayı artık köylerimiz kayıyor. Burada HES bitmeden HES'i kapatmadılar, HES bitti ondan sonra HES'i kapattılar. Burası heyelanın en çok olduğu bölge, zemini zaten kaygan. Bozkurt'tan Kastamonu'ya ilerlerken yolun sağ tarafına bir bakın. Yara yara gelmiş, düşüm sağlamış, düşüm sağladığı yerde en az üç defa su baskını oldu. Üç tane köy kayıyor. HES bittikten sonra HES durduruldu. İyi de 6 ay evvelden neden durdurulmadı? Şu anda köylerin ulaşımı söz konusu değil. Bu bölgede Çatalzeytin'e yapılan HES çok başarılı bir HES… Bozkurt ve Cide'de yapılan HES bir rezalet. Buraya yapılan HES her halükarda Bozkurt'un başına bir bela.     İnşallah yanılıyorumdur ama ben çalışacağına inanmıyorum." 


SIRF MHP'Lİ BELEDİYEYİZ DİYE DURUYOR 

İlçede bazı yerlerin Belediye'ye tahsisi ile ilgili talepte bulunduklarını, ancak bu tahsis taleplerine halen bir yanıt alamadıklarını belirten Başkan Ekeş, “Devletin kullanmış olduğu bazı yerler var, tahsisini istediğimiz. Yüksekokuluyla, yurtlarıyla, kültür merkeziyle yapmak istediğimiz, hayata geçirmek istediğimiz projelerimiz var. Burada bazı yerler var, tahsisini istedik halen tahsisi gelecek. Cezaevi, Hakim ve Savcı Lojmanı ile Kültür Merkezi talep ettiğimiz yerler. Tahsis işlemlerim, sırf MHP'li belediyeyiz diye duruyor. Bu sorunu aşamıyorum" dedi.  

SAHİL ÜVEY EVLAT MI? 

Başkan Ekeş, yatırımlar noktasında ise adeta patladı. “Yatırımlar neden hep iç kesimlere, Kastamonu Merkez, Taşköprü ve Tosya ilçelerine yapılıyor da, sahile yapılmıyor? Sahil üvey evlat mı?” diye soran Başkan, Taşköprü ve Tosya'ya yapılan her ne varsa bir kısmını da Bozkurt'a istedi. 

Ekeş, “Yüksekokulu ben yapıyorum, kültür merkezini ben yapıyorum, yurtları ben yapıyorum. Yüksekokulu ben öyle yada böyle yapacağım. Kültür Merkezi, Kültür Bakanlığı destek olsun. Burayı Kastamonu Üniversitesi'ne de bağlayacağım diyorum. Belediyemizle bir ilgisi yok. Bana gölge etmesinler, bizim işlerimiz Kastamonu'da yürüsün başka bir şey istemiyorum, para bile istemiyorum. Ben Kastamonu'dan yola çıktığım zaman 95 kilometrede buraya geliyorum. Gelirken yolu gördünüz, ya İnebolu yolunu yapın, ya da buraya adam gibi yol yapılsın" dedi. 


DAHİLİYE UZMANIMIZ YOK 

Konuşmasını “Ben Devletin, Hükümetin unuttuğu 5 bin nüfuslu bir ilçenin belediye başkanıyım. Sitem ediyorum" sözleriyle sürdüren Bozkurt Belediye Başkanı: "İlçede 4 diş doktorumuz var, bir dahiliye uzmanımız yok. DSİ'den 8 aydır dozer bekliyoruz. Bozkurt'ta birisi kalp krizi geçiriyor, paketle Kastamonu'ya, paketle Karabük'e… Şu anda hangi vilayette Devlet Hastanesi kaldı. Artık illerde Tıp Fakülteleri, Araştırma Hastaneleri var” diye konuştu.  

 amasyarentacar rent a car amasya suat zenginYeniyol Cd. İşçimen Apt. No:144 AMASYA Tel: 0358 218 99 01 Fax:0358 218 45 01 Gsm:0532 586 85 97 0533 300 36 05

Bu haber 8312 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Bozkurt Haberleri

Bozkurt'ta İhale Furyası

Bozkurt'ta İhale Furyası Sınarcık Kafe İhaleye Çıkıyor

Bozkurt'ta Satılık Bina

Bozkurt'ta Satılık Bina İmara Açık İlçe Girişinde Müstakil Tapulu ...

Siyaset Isınıyor09 Mayıs 2018

İSTATİSTİKLER

    52 kategori altında, toplam 3387 haber bulunmaktadır.

    Bu haberler toplam 10117362 defa okunmuş ve 3733 yorum yazılmıştır.

    Toplam 9 Editör var.

TOPLİST

    Hosting Hizmetleri


    Web Stats

Abanahaber
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi