ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Google Ara

Custom Search

EN ÇOK OKUNANLAR

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Gönderilmemiş Mektuplar, Anlatılmamış Öyküler

Gönderilmemiş Mektuplar, Anlatılmamış Öyküler

Tarih 07 Ocak 2014, 22:02 Editör Metin Sentürk

Adliye Konusunda Bilmediklerimiz

Gönderilmemiş Mektuplar ve Anlatılmamış Öyküler

 

Sayın okurlarım, Bozkurt Belediye sitesinde Başkan Engin Canbaz, İsmet Yeni adlı şahsın bir internet sitesinde yazdıkları eksik bilgilerle doludur. Doğrusu Bozkurt Belediye sitesinde yazılıdır, diyerek yazdıklarıma cevap vermektedir.

 

          Sayın Başkan, Belediye sitenizde yaptığınız açıklamada 176 adliyenin kapatıldığını, yeniden açılan Küre adliyesinin nasıl açıldığını bilemediğinizi, Adliyenin kapatılmasını Abana ile anlaşamadığınızdan kaynaklandığını belirtiyorsunuz.

Sayın okurlar izin verirseniz size bu konuyu açayım.Öncelikle 15.06.2012 tarihinde kapatılan adliye sayısı 176 değil 107 dır. Yapılan itirazlar sonucu 22.06.2012 tarihinde kapatılma kararı geri alınan Adliye sayısı 44 dür.

Sayın Başkan, yazmış olduğum gönderilmemiş mektupları tekrar okuyunuz. Ben sizlere dilekçelerin yazılmadığını söylemedim. Dilekçelerin gönderilmediğini söyledim. Site de yayınlamak başka göndermek başka, ilgili makama göndermek başka. Ama yazımı iyi okursanız ben, sizin gönderemediğiniz dilekçeyi ilgililerine gönderdiğimi yazdığımı da göreceksiniz. Benim belirttiğim gönderilmemiş dilekçeler işte bu tarihler arasında gönderilmesi gerekirdi.

Başkan, Küre dahil 44 adliyenin birleştirme kararı kaldırılarak yeniden devamına karar verilmesini bilmediğini söylüyor. Ama benim bildiğim iki husus var. Bir süresinde Başkanın bu karara itiraz etmediğidir. İki bahse konu 44 adliyenin bulunduğu tüm ilçelerde Belediye Başkanları AK Partili değildir. Yazılarımı iyi okursanız ben sizin gönderemediğiniz dilekçeyi ilgililerine gönderdiğimi yazdığımı da göreceksiniz.

Benim gündem diye bir sorunum yok. Memleketin davasını ucuz parti sempatizanlığı ile karıştırmayın. Açıklamanızda karşı tarafı küçümser gibi beyanda bulunmayın. Sorun şu Abana, Bozkurt, Çatalzeytin ilçelerinde Adliye var mı? Yok mu ? Sorun Adliye gerçekti Hayal oldu. Sorun bu. Yazımın devamında size Anlatılmamış öyküler diye bir yazı yazacağımı orada Kastamonu da doğru söyleyenlerin Ankara da nasıl şaşırdığını yazacağımı belirttim.

Anlatılmayan Öykülerin birincisi, Gönderilmemiş mektupların yazıldığı gün üç belediye başkanı meclis üyeleri ile birlikte Partilerinden istifa etme kararı alırlar. Bu karara bir İlçenin belediye başkanı uyar, İstifa kararlarını diğer bir belediye başkanına teslim ederler. Ancak diğer iki Belediye Başkanı istifa etmezler. Bireysel olarak bir meclis üyesi istifa eder.

Anlatılmayan öykülerden ikincisi, 2013 yılının Eylül ayının ilk haftasıdır. Günlerden Salı. Kastamonu da AKP nin İlçe Başkanları toplantısında alınan kararları, devamında Perşembe günü AKP Genel Başkanlığı ve Bakanlık katındaki toplantıyı, Alev Dedeoğlunu, Çankırı Milletvekili Hüseyin Filizi, Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylüyü ve zamanın Adalet Bakanı Sadullah Erginin görüşleri ve size tavsiyeleridir. Abana, Bozkurt ve Çatalzeytin ilçelerinin yetkilileri bu öyküleri bir anlatsanız da, bir anlatsanız da bu halkta bilse.

Sahi Cezaevi ne oldu?  Onu da bir anlatsanız da bilsek. Sonuç : Atalarımız köyden İlçe yarattılar. Bütün kurumlarıyla, devrimleriyle. Sizler geldiniz Cumhuriyetin bütün kazanımlarını birer, birer etkisizleştirme peşine düştünüz. Atalarımız kanatlı beyaz atlarına binip gittiler. Sizler ise varlık içinde, lüks makam araçlarına kurulmuş saltanat sürüyorsunuz. Sayın okurlar kimlerin eline düştüğümüzün farkında mısınız?!.

 

Avukat İSMET YENİ- Çatalzeytin


amasyarentacar rent a car amasya suat zenginYeniyol Cd. İşçimen Apt. No:144 AMASYA Tel: 0358 218 99 01 Fax:0358 218 45 01 Gsm:0532 586 85 97 0533 300 36 05

Bu haber 5301 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Okurlarımızdan Gelenler

Gönderilmemiş Mektuplar - 2

Gönderilmemiş Mektuplar - 2 Avukat İsmet Yeni'nin Yeni Yazısı

Gönderilmemiş Mektuplar - 1

Gönderilmemiş Mektuplar - 1 Okurumuz Avukat İsmet Yeni; Adliyelerin kapatılması İle İlgili Yaşanan Süreci İle İlgili

Siyaset Isınıyor09 Mayıs 2018

İSTATİSTİKLER

    52 kategori altında, toplam 3387 haber bulunmaktadır.

    Bu haberler toplam 10117423 defa okunmuş ve 3733 yorum yazılmıştır.

    Toplam 9 Editör var.

TOPLİST

    Hosting Hizmetleri


    Web Stats

Abanahaber
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi