ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Google Ara

Custom Search

EN ÇOK OKUNANLAR

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Gönderilmemiş Mektuplar - 1

Gönderilmemiş Mektuplar - 1

Tarih 27 Kasım 2013, 14:02 Editör Metin Sentürk

Okurumuz Avukat İsmet Yeni; Adliyelerin kapatılması İle İlgili Yaşanan Süreci İle İlgili

GÖNDERİLMEMİŞ MEKTUPLAR:

Sayın okuyucular; Kişiler olarak bazen gerçek düşüncenizi kaleme alırsınız. Bu duygu yoğunluğunda inanın doğruları yazarsınız. Siz okuyuculara böyle

Duygu yoğunluğunda yazılmış, Disiplin kuruluna veriliriz ve bir daha aday gösterilmeyiz diye gönderilmemiş bir dilekçeyi sunuyorum. Dilekçe altındaki isimler ve imzalar ıslaktır. Dilekçe altına ben kendi imzamı atarım. Memleketim için elimden geleni yaparım. Nitekim yaptım da. Bir Avukat olarak Avrupa İnsan haklarına konuyu ilettim. Adalet Bakanlığı Müsteşarı SEFA MERMERCİYE, YSK genel sekreteri ENGİN DURNAGÖL'e, O zamanın TBB Başkanı Avukat AHSEN COŞAR a ulaştım. Bizzat şahsen düşüncelerimi makamlarında anlattım. Yazılı dilekçemi de sundum. Kütahya Milletvekili İdris Balın İhracına karar verildiğinde bu dilekçeyi yayınlamayı uygun gördüm. AKP de düşüncelerin nasıl baskı altına alındığını göresiniz diye. Ayrıca Gerçekte Adliyenin kapanmasının nasıl karşılandığını görüp te bir şey yapamayanları görün tanıyın diye.

 

.....H.S.Y.K NIN 13 Haziran 2012 Tarihli Yaz Kararnamesindeki Abana-Bozkurt-Çatalzeytin Adliyelerindeki Hakim ve Savcıların başka yerlere atanması yerlerine yeni atama yapılmayışını Adliyelerin Kapatılması olarak değerlendirilerek bu yanlış uygulamayı haksız yersiz kabul edilebilir bulmadıklarını ifade ettiler.

Bu uygulama yanlıştır. Çünkü:

1- Türkiye'miz her alanda çağı yakalama çabaları içindeyken, bu uygulama ile Cumhuriyetimizin İlk yıllarından geriye hatta Osmanlı döneminden bile geriye gidilmektedir. Osmanlı kadıları belli günlerde merkezi köylere giderek adaleti vatandaşın ayağına götürmüşler.

Cumhuriyetin İlk yıllarında ( 1970’lere kadar) Nahiye merkezlerinde bile "Müstantık" Ünvanlı Savcı-Sorgu Hakimi görevi yapan adalet temsilcileri vardı.

Vatandaş adaleti hemen yanında hissediyordu.

Zaten: Sağlık, Güvenlik ve Adalet vatandaşın hemen yanında ise Devlet'ten en önemli beklentilerinin karşılandığına ve Devlete inanır.

Vatandaşlara Askerlik yapan, vergi veren fertler olarak bakmayan; sağlık ve güvenlik alanında çağdaş uygulamalara erişen Hükümetimizin Adalet ayağının kırılmasına sebep olacak bu yanlış uygulamadan bir an önce dönülmelidir.

2- Devletin sadece Kendi yapacağı 3-5 kuruş tasarrufu düşünmesi, İlçe merkezlerine kilometrelerce uzaktaki köyünü toprağını terk etmeyen insanımızın adalet için ulaşım konaklama ve iaşe masraflarını gelip, gitmedeki zahmet ve riskleri hesaba katmayan otopsi gereken halleri dikkate almayan alamayan bu uygulamayı kabullenmesi beklenemez.

3-Bir yerde adalet varsa öteki haklarda var demektir. Öteki haklar yoksa var olan adalet sayesinde onlar da gelebilir. Bir yerde adalet yoksa öteki haklar yok demektir. Var olsa bile adaletsizlik yüzünden onlarda yok olmaya mahkûmdur.

4- İstanbul ve Büyükşehirlerdeki birleşik Adliyeler (ki oralarda da Devletin hem Milletin hem Vatandaşın masrafları hesaplanmamıştır) ile Anadolu bir tutulmaz. Yollar kış şartları ulaşım zorlukları Anadolu da Ankara’dan görüldüğü gibi değildir.

5-Adaletin terazisi hassas, kılıcı keskindir sözü doğru ise bu uygulama ile terazinin hassasiyeti bozulmaktadır.

Yukarıda belirtilenler doğrultusunda durumun yeniden gözden geçirilmesini Adalet Bakanlığı eliyle Adaletsizliğin ortadan kaldırılmasını bekliyoruz.

Yukarıdaki dilekçeyi okuyanlar Sizlere birinci sorum, bu dilekçeyi kim yazmış ve kimler imzalamışlardır.

Siz okuyucular; Bu dilekçe ye imzanızı atar mısınız?

İkinci sorum şu. Bu dilekçeyi imzalayanlar bu dilekçeyi sizce göndermiş midirler?

Üçüncü sorum. Soruların cevaplarını yazmamı ister misiniz?


25.11.2013

İSMET YENİ

Avukat- Çatalzeytin
amasyarentacar rent a car amasya suat zenginYeniyol Cd. İşçimen Apt. No:144 AMASYA Tel: 0358 218 99 01 Fax:0358 218 45 01 Gsm:0532 586 85 97 0533 300 36 05

Bu haber 5486 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Okurlarımızdan Gelenler

Gönderilmemiş Mektuplar, Anlatılmamış Öyküler

Gönderilmemiş Mektuplar, Anlatılmamış Öyküler Adliye Konusunda Bilmediklerimiz

Gönderilmemiş Mektuplar - 2

Gönderilmemiş Mektuplar - 2 Avukat İsmet Yeni'nin Yeni Yazısı

Siyaset Isınıyor09 Mayıs 2018

İSTATİSTİKLER

    52 kategori altında, toplam 3387 haber bulunmaktadır.

    Bu haberler toplam 10117370 defa okunmuş ve 3733 yorum yazılmıştır.

    Toplam 9 Editör var.

TOPLİST

    Hosting Hizmetleri


    Web Stats

Abanahaber
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi