ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Google Ara

Custom Search

EN ÇOK OKUNANLAR

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Bozkurt Belediye Başkanlığından Açıklama

Bozkurt Belediye Başkanlığından Açıklama

Tarih 16 Eylül 2013, 18:57 Editör Metin Sentürk

Sosyal medyada yapılan eleştiriler nedeniyle yapılan açıklama..

Bozkurt Belediye Başkanı Engin Canbaz Tarafından Yapılan Açıklama
 
Bir süredir değerli hemşehrilerimiz arasında ve sosyal medya’da yer alan “Cadde ve Sokakların kaplanmasıyla ilgili merak saikiyle ya da eleştirel anlamda yer alan soru ve eleştirilere aşağıda olduğu şekliyle açıklık getirilmektedir.
 

İller bankası ve belediyemiz işbirliği ile ilçe imar planı içinde yer alan eski ve yetersiz kanalizasyon şebekesi bir sonraki aşamada arıtma ve derin deşarj çalışmalarına da geçebilmek amacıyla yenilenmektedir. 2 ay sonra tamamlanması planlanmıştır.

2-      Diğer taraftan BEDAŞ (Başkan Elektrik Dağıtım A.Ş.) tarafından elektrik şebekesi de özellikle merkezde ve çarşı içersinde yer altına alınmaktadır.

3-      Bu çalışmalar sırasında tahrip olan cadde ve sokakların parke kaplama işi ile yaya kaldırımlarının engelli yürüyüşüne de imkan verecek şekilde yenilenmesi 10.05.2013 tarihinde 4734 sayılı Yasa doğrultusunda ihale edilerek yüklenici firma tarafından yapılmaktadır. Aralık sonu itibariyle gerek merkezdeki parke ve karo kaplama işi gerekse mahalle araları ve mahalle yollarının beton kaplanması bitirilmiş olacaktır.

4-      İşin başında iller bankasından kredi temininde belediyemiz dışında gelişen gecikmeler sebebiyle ihalenin 1.5 ay gecikmesi nedeni ile Ramazan Bayramı sırasında hemşehrilerimiz ve misafirlerimize sıkıntı yaşatmaktan üzgünüz.

5-      Bayram öncesi yüklenici firmanın yer yer hatalı malzeme kullanmasından kaynaklanan bozukluklar tespit edilerek ilgili yükleniciye yasal uyarılar yapılmış, bir süre önce karşılıklı mutabakat sağlanarak kalan kısımlarda bu tür malzeme kullanılmaması ve kullanılan kısımların tümüyle sökülerek yenilenmesi kararlaştırılmıştır.

6-       Belediyemiz yapılan işleri ve kullanılan malzemeleri denetlemekte, test sonucu uygun çıkmayan malzeme için belediyemizden hiçbir kaynak sarf edilmemektedir. Yapılan hata yada acelecilikten veya acemilikten kaynaklanan uygulamanın zararı yükleniciye aittir.

Ancak zaman kaybı ve hemşehrilerimizin rahatsızlığı ve işin gecikmesi kurumumuzu ve bizleri sıkıntıya sokmaktadır.

7-      Gecikme ve bir-iki ay kayıptan doğan sıkıntılar dışında bir zarar söz konusu değildir.

8-      Bu konuda bizzat gelerek eksiklikleri ve yanlışları ifade eden veya sosyal medyada işaret eden duyarlı hemşehrilerimize teşekkür eder, elimizde olmayan nedenlerle gelişen gecikme sıkıntılar için hemşehrilerimizin hoşgörülerini bekleriz.

            Engin Canbaz
            Bozkurt Belediye Başkanı
 
 
 amasyarentacar rent a car amasya suat zenginYeniyol Cd. İşçimen Apt. No:144 AMASYA Tel: 0358 218 99 01 Fax:0358 218 45 01 Gsm:0532 586 85 97 0533 300 36 05

Bu haber 6522 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Bozkurt Haberleri

Bozkurt'ta İhale Furyası

Bozkurt'ta İhale Furyası Sınarcık Kafe İhaleye Çıkıyor

Bozkurt Ekeş İsyan Etti

Bozkurt Ekeş İsyan Etti Son 30 Yıl İktidar Nimetlerinden Yararlanan Bozkurt'un .

Siyaset Isınıyor09 Mayıs 2018

İSTATİSTİKLER

    52 kategori altında, toplam 3387 haber bulunmaktadır.

    Bu haberler toplam 10117369 defa okunmuş ve 3733 yorum yazılmıştır.

    Toplam 9 Editör var.

TOPLİST

    Hosting Hizmetleri


    Web Stats

Abanahaber
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi