ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Google Ara

Custom Search

EN ÇOK OKUNANLAR

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Ufukta Tehlike Belirdi

Ufukta Tehlike Belirdi

Tarih 10 Temmuz 2012, 18:43 Editör Metin Sentürk

Nüfusla İlgili Geç Kalmış Bir Çalışma

Ufukta Tehlike Göründü

Hükümetin Kamu Kaynaklarında tasarruf nedeniyle aldığı tedbirler ne yazık ki ilçemizdeki kamu kurumlarını birer birer eritiyor.

 
Önceki yıllarla kıyaslandığında ilçemizde çalışan kamu görevlisi sayısında oldukça azalma oldu. Tedaş, Kooperatif, Halk Bankası, Motor Fabrikası, Hastanedeki küçülme operasyonu derken Adliyenin kapatılması bardağı taşıran son damla oldu. Sırada PTT de de küçülme olacağı söyleniyor. Halen PTT çalışan sayısı 3 kişi.

 
Adliyelerin kapatılması hemen olan bir hadise değil. Daha önceki kararnameden kıl payı kurtulan Abana ve civar ilçelerdeki Adliyeler bu kez kurtulamadı. Hükümetin aldığı radikal kararlardan Abana gibi küçük ilçeler ne yazık ki en fazla etkilenen ilçeler oldu.
 

Kamu kurumlarının devamlılığında ve personel planlamasında ilçemiz nüfusun ne yazık ki yetersiz kalıyor. Yöneticilerin Ankara'daki ziyaretlerinde ilçenin az olan nüfusu bahane edilerek hizmet alımında sıkıntı yaşandığı bir gerçek.

 
Ancak ilçe nüfusunun artırılmasına yönelik ne yazık ki şimdiye kadar hiç bir ciddi çalışma olmadı. Toplantılarda konuşma arasında seslendirilse de yeterli olmadı.

 
İlçe Halkı olarak hepimiz bu durumdan sorumluyuz. Ufukta nüfusu 5.000 den az olan yerleşim yerlerinin İlçeliklerinin sorgulandığı söylentileri dolaşıyor.

 
Bizler Abana'da birlik beraberlik içinde olamazsak, Başkanlarımız rafet davalarıyla meşgul olmazsa, Yöneticiler yan gelip yatmayıp enerjilerini bu yönde harcamaz ise nüfusumuz 3000 lerde dolaşmaya devam eder, ufuktaki tehlike belki 5, belki de 10 yıl sonra kapımıza gelir.

 
Belki de bu önümüzdeki Mahalli Seçimlerde son kez Belediye başkanı seçeriz. Ondan sonra Belde Başkanı veya Mahalle Muhtarlığı seçimlerde koştururuz.

 
Zararın neresinden dönersek döneli geç kalınmış olmaz. Yaz aylarında nüfusu ortalama 20.000 lerde seyreden İlçemiz nüfusunu en az 5000'ne çıkarmamız gerekiyor.
 

Gazete Büromuz özellikle Abana dışından misafirlerimizce ziyaret ediliyor. Ana konu bu mevzular. Yazları uzunca bir süre ilçemizde duran ve Abana'lı olmamasına rağmen güzel ilçemize seven çok sayıda kişi ikametlerini Abana'ya aldırmaya başladılar. Çoğunun da konudan haberi yokmuş. Yani bizler kamuoyuna gerekli çalışmayı yapmamışız.
 

İlçe Nüfusunun artırılması yönünde bu hafta sonu ilçemizde Hasbahçe'de bir organizasyon yapılacağı öğrenildi. Abana Çevre Köyleri Derneği Yöneticilerinin de katılarak büyük destek vereceği toplantıya, eski Belediye Başkanları, Sivil Toplum Örgütleri Başkanları, Muhtarlar ve konuya duyarlı kişilerin katılacağı belirtildi.

 
Şimdiye kadar varlığından pek yararlanamadığımız Ankara'da yaşayan Abana Sevdalısı Taner Acar'ın Moderatörlüğünde Hasbahçedeki organizasyon umarız faydalı olur.
 
 
 
 

 

 amasyarentacar rent a car amasya suat zenginYeniyol Cd. İşçimen Apt. No:144 AMASYA Tel: 0358 218 99 01 Fax:0358 218 45 01 Gsm:0532 586 85 97 0533 300 36 05

Bu haber 9578 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haber/Yorum

Terörü Nasıl Yönetmeliyiz

Terörü Nasıl Yönetmeliyiz Ekrem Ata'nın Güncel Bir Yazısı Daha

Peskes Devri Sona Erdi

Peskes Devri Sona Erdi Tatil Köyü Hakkinda Bir Degerlendirme.

Siyaset Isınıyor09 Mayıs 2018

İSTATİSTİKLER

    52 kategori altında, toplam 3387 haber bulunmaktadır.

    Bu haberler toplam 10117378 defa okunmuş ve 3733 yorum yazılmıştır.

    Toplam 9 Editör var.

TOPLİST

    Hosting Hizmetleri


    Web Stats

Abanahaber
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi